NZTechno
O firmie   Kontakt     Linki    Faq 
NZTechno
NZTechno

 

APARATY CPAP

Aparat jest urządzeniem przenośnym, niewielkich rozmiarów, do użytku domowego.
Podaje powietrze o stałym ciśnieniu wdechowym w zakresie 4-18 cm H2O, ustawienie poziomu ciśnienia ustawiane jest indywidualnie dla każdego pacjenta po badaniu w pracowni snu.
Skierowanie na badanie w pracowni snu wyda lekarz pierwszego kontaktu lub lekarz pulmonolog, po wstępnym zdiagnozowaniu bezdechu sennego.

ZAKUP APARATU CPAP

Po zdiagnozowaniu schorzenia i zleceniu zakupu aparatu CPAP przez lekarza należy skontaktować się z firmą NZ Techno w celu dopasowania odpowiedniego aparatu i maski.

Najważniejsza decyzja przy doborze aparatu:

Aparat z opcją podgrzewania i nawilżania powietrza czy bez?

Podgrzewanie i nawilżanie powietrza następuje przez stosowanie komory napełnianej wodą, wbudowywanej w aparat CPAP, umocowanej na specjalnej płycie grzewczej. Stosowanie takiego systemu zapobiega wysuszeniu śluzówki górnych dróg oddechowych, zapobiegając nieprzyjemnemu uczuciu suchości w nosie i gardle, przez co wydłużony jest czas snu z maską (pacjenci czujący dyskomfort wynikający z suchości nosa podczas snu często bezwiednie zdejmują maskę). Redukują w ten sposób ilość godzin terapii nocnej i ograniczają skuteczność stosowania aparatu.

UTRZYMYWANIE CZYSTOŚCI APARATU I MASKI

Dren oddechowy: Codziennie należy przepłukiwać letnią wodą z mydłem, pozostawiając do wyschnięcia w pozycji wiszącej.

Komora nawilżacza: Codziennie należy przepłukiwać komorę letnią wodą z mydłem a następnie czystą wodą. Raz w tygodniu napełnić wodą z octem (roztwór 1 część octu na 2 części wody) i pozostawić na 10 minut. Przed wlaniem wody destylowanej przepłukać czystą wodą.

Maski: Maska powinna być czyszczona codziennie.
Silikonowa osłonka, szara pianka i paski mocujące powinny być zdjęte z ramy maski. Szara pianka może być czyszczona jedynie wilgotną szmatką, nie wolno jej moczyć – może to spowodować jej stwardnienie i kruchość, skracając czas jej  używania. Silikonową nakładkę i ramkę maski można umyć ciepłą wodą z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Paski mocujące powinny być raz w tygodniu pranie ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem.
W przypadku maski twarzowej wszystkie części można myć ciepłą wodą z mydłem.
W przypadku maski ustnej część wkładaną do ust można płukać płynem antybakteryjnym do płukania jamy ustnej.

 
NZTechno