NZTechno
O firmie   Kontakt     Linki    Faq 
NZTechno
NZTechno

 

ROLA NAWILŻANIA W TERAPII APARATEM CPAP

Podczas wdechu w normalnych warunkach powietrze jest ogrzewane i nawilżane w górnych drogach oddechowych w celu osiągnięcia temperatury 37ºC i wilgotności 44 mg/l (100% wilgotności względnej) czyli parametrów optymalnych dla dolnych dróg oddechowych.

Podczas oddychania powietrzem atmosferycznym znacznie odbiegającym temperaturą i wilgotnością od parametrów optymalnych dochodzi często do wysuszenia śluzówki nosa, jej przekrwienia a czasem krwawienia.
Podczas terapii aparatem CPAP ponad 70% osób cierpi na takie dolegliwości, jako że powietrze podawane przez aparat jest wysuszone.

Podgrzewane nawilżanie jest ważnym elementem terapii, pozwalającym uniknąć tych dolegliwości i dającym większą skuteczność stosowania aparatu używający aparatów bez opcji aktywnego nawilżania częściej zdejmują podczas snu maskę, nieświadomie redukując ilość godzin stosowania terapii.

Firma Fischer & Paykel była pionierem w produkcji aparatów CPAP z opcją nawilżania. Będąc ekspertem i monopolistą w produkcji nawilżaczy do respiratorów stosowanych w warunkach szpitalnych na Oddziałach Intensywnej Terapii mogła z łatwością stworzyć produkt bardzo dobrej jakości, dostosowany do terapii domowej.

 

 
NZTechno